Yemek masası takımı nereden alınır? Sorunuza cevap arıyorsanız hoş geldiniz. Bir keyif haline dönüşen yemek masası hazırlama süreci, yaratıcı sunum teknikleri ve aksesuarlarla desteklenir. Misafirlere, yemeğin amacına ve belirlenen temaya uygun olarak yapılacak hazırlıklar, zengin bir katılımla özel anıların birikmesine imkân sağlar.

Yemek Masası Takımı Nereden Alınır?

İnternette bu konuda arayış içerisinde olunduğunda pek çok farklı seçenekle karşılaşmak mümkün oluyor. Tercih edilebilecek en iyi, göz alıcı yemek masası takımlarının yer aldığı sitelerden bir tanesi ise depodunya.com ‘dur. Bu sitede yer alan dilediğiniz yemek masası takımını güvenle satın alabilirsiniz…

Sade ve Fonksiyonel Örnekler

Özellikle akşam yemekleri için yapılan masalar, pratik kullanıma sahip ürünlerle özel bir görünüm kazanır. Amerikan servisi kullanarak hazırlıkların yanı sıra sofra toplama süreci de kolaylaştırılabilir.

Yemeğe uygun olarak belirlenen tabaklar, servisin en ortasına yerleştirilir. Uygun renk ve desende seçilen kâğıt peçetelerin yeri çatalın durduğu yer olan tabağın soludur.

Bıçak ve kaşık tabağın sağına yerleştirilir.

Su bardağı, bıçak hizalanarak servisin dışına konur.

Özellikle akşam yemekleri için kalabalık davetlerin olmadığı günlerde de sofra kurulumuna maksimum özenin gösterilmesi gerekir.

Şık Yemek Masaları

Bu masalarda standart hazırlıklara ek olarak ikram edilecek meşrubat bardağının da su bardağının yanına yerleştirilmesi önerilir. Peçeteye sarılacak kurdele veya zincirler günün özel bir anısı olarak misafire hediye edilebilir.

Resmi davetlerde ise sofrada kullanılan her bir parçanın birbiriyle uyumuna özen gösterilmeli, yemek sonrasında ikram edilecek tatlı ve kahvenin de sunumuna ana yemek kadar özen gösterilmelidir.

Masaya Dekoratif Değer Katacak Tavsiyeler

Meze ve salata çeşitlerinin az olduğu bir menüde; şamdanlar, çiçekler ve sunum tahtaları kullanılabilir. Zengin meze ve salata çeşitliliğinin olduğu bir menü masasında ise gereksiz hiçbir şey kullanılmamalıdır.

Masa üzerine yerleştirilecek mumların yemeğin dokusunu ve misafirlerin birbiriyle olan ilişkisini bozmayacak yerlere konumlanması en uygun olanıdır. Masa örtüsü ya da Amerikan servisinin uygun olmayacağı sunumlarda kısa runnerlar denenebilir.

Bahar masalarında; pembe, mavi ve yeşil tonları

Kış masalarında; lacivert, gri ve mor tonları

Yılbaşı masalarında; kırmızı ve yeşil uyumuna dâhil edilecek altın parlaklığı davetlilere gösterilen özenin de göstergesidir.

Işıltılı bir görsel sunum için pille çalışan LED şeritlerden yardım alınabilir. Uzun vazolar içine yerleştirilmiş çiçekler, dalından yeni koparılmış limonlar ve renk tercihlerinin ev sahibinin kişiliğin yansıması olacağı unutulmamalıdır.

Çocuklara Özel Yaratıcı Sunumlar

Davetliler arasında birbirini tanımayan kişilerin sayısının fazla olması halinde isim kartlıkları tabak önlerine yerleştirilebilir. Küçük masaların yanına çekilecek servis üniteleri veya konsollar ekmek sepeti ve içeceklerin yerleştirilmesi için kullanılabilir.

Çocuklar için eğlenceli masalar kurularak yemek keyfi artırılabilir. Çizilebilen kâğıtlarla kaplanmış bir masanın üzerine menü yazılabilir ve renkli objelerle çocukların eğlenirken kendilerini keşfetmesi sağlanabilir.

Yemek masası takımı nereden alınır? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Ve ayrıca depodunya.com ‘da bahçe mobilyası ürünleri de bulunuyor.

Tags

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir